نمایش فایل فلش در C# سی شارپ

یکی از مهمترین نیاز هایی که یک برنامه نویس در زمینه کار با فایل های Shock wave یا SWF ممکن است پیدا کند، طریقه استفاده و نمایش آنها در فرم و پروژه دات نت خود می باشد. در این پست با هم طریقه ی نمایش فایل های فلش در یک پروژه را به کمک کمپوننت بررسی خواهیم کرد.

1. ابتدا طریقه اضافه کردن یک کمپوننت را به فرم مرور خواهیم کرد. پس از بازکردن پروژه مورد نظر خود، در پنجره Toolbox کلیک راست کرده و گزینه Choose items را برگزینید. اکنون در پنجره باز شده که Choose toolbox items نام دارد بر روی تبی که در سمت راست قرار دارد یعنی تب Com components کلیک کنید و زمانیکه لیستی ظاهر شد؛ گزینه Shock wave flash object را پیدا، انتخاب و در نهایت روی OK کلیک کنید.
2. پیشنهاد می شود پروژه را Rebuild کنید.
3. اکنون می توانید این کمپوننت را در پنجره Toolbox مشاهده کنید.
4. پس از این که کمپوننت به Toolbox اضافه شد، با Drag & Drop کردن آنرا به فرم خود اضافه کنید.

نکته: در صورتی که در این مرحله با ارور برخورد کردید، (اغلب ارور “Failed to import the ActiveX control. Please ensure it is properly registered” مشاهده می شود.) پروژه را یکبار Rebuild کنید تا مشکل برطرف شود.

توجه: گاهی اوقات بعضی از کمپوننت ها در صورتی که Copy Local نشده باشند، در سیستم های دیگر فراخوانی نخواهند شد. (همانند کمپوننت های شرکت تلریک) طریقه جلوگیری از این رخداد و  شیوه ی Copy Local کردن را می توانید از اینجا بخوانید.

5. در آخر می توانید از طریق پنجره Properties یا از طریق کد نویسی در رویداد های Load یا Click، فایل SWF خود را به شی اضافه شده در فرم آدرس دهید.

برای نمونه من کد #C پخش فایل Sample.swf را در زیر برای شما قرار داده ام:

axShockwaveFlash1.Movie = Application.StartupPath + @"\flash\main.swf";

نکته: در این کد، flashfolder نام پوشه ای است که فایل فلش مورد نظر (Sample.swf) در آن قرار دارد. قابل یادآوری است که این پوشه در داخل پوشه Debug برنامه ساخته شده است.